27.04.2010

Babetten Vazgeçmem


Ne olursa olsun moda olsun ya da olmasın babetten vazgeçmem, moda olmadan önce de giyiyorduk ne de olsa. Ama leoparlısı bir kült, bir ikon ayakkabı. Sağolsun Kate Moss. Garance Dore'nin ayağındaki gibi bir Zara leopar çift ayağıma yakışır.
via garance dore

22.04.2010

Çiçeklenelim


Çiçeklenelim mi? Evet bence çiçeklenelim. Bir nevi MaryAnn modası #trueblood. Ne de olsa hepimiz bu bahar Liberty printlere de düştük. O zaman normal.

20.04.2010

Boğazlının Yeni Yolları, Denemesi Bedava


Çok uzun süredir boğazlı kazak almıyorum, arada eskileri giyiyor soğuk kış günlerinde ısınıyorum. Ama 2010 kış koleksiyonlarına baktığımızda bu kazakların daha ince versiyonları bolca interlok tarzında giyilmeye başlandığını görüyoruz, örneğin yukarıdaki J.Crew örneğinde olduğu gibi. Fena değil, sevimli duruyor, layering sevenlere. Hele bir de işin içine ceket te girdi mi... Gelecek sonbahar kış sezonu için. Şimdiden giymeyin, kurdeşen dökmeyin.
via style.com

Trend Kokusu: Hafiften Mohawk


Rusya'da bir bayan yapmış ve de yakışmış. Gerçekten çok kendinize güveniyorsanız deneyin.
via the sartorialist

Boys/Girls


Eskiden de böyleydi. Yaşasın androjenlik ve giyebildiğimiz erkek kıyafetleri:)
via the sartorialist

19.04.2010

Topukluyla


Muse dergisine poz veren Anna Della Russo, topukluyla güzel bir yoga pozunu yakalamış helal olsun fizğine, bu aralar bu yoga pozu verme işi de moda dünyasında pek popüler oldu.

18.04.2010

Prada Printleri


Prada printleri pek ilginç, nostaljik plajlar, 50ler ve 60 lar, kumun sıcaklığı. Tam yazlık, yaz günlerine ve gecelerine.
via another magazine

14.04.2010

13.04.2010

Marimekko Yaz
Finlandiyalı marka Marimekko'nun yaz koleksiyonu da benim için yazın ne kadar geniş ve rahat olabileceğinin bir resmi oldu. Bol bol hafif hafif kumaşlar, yuvarlak kesimler, kışın ağırlığından bir an önce kurtulmak isteyenlere.
via kingdom of style

Parkta Dondurma


Bu vintage Hawai elbisesi bana yaz yaz ve de yazı çağrıştırıyor. Böyle bol ve de çiçekli elbiseleri bulmak edinmek lazım tezelden. Bu da Etsy'den.
via kingdom of style

New Yorker


via facehunter

12.04.2010

Uzun ve Çirkin Bir Pazar Günü
Lookbookların her türlüsünü seviyorum. Anlattıkları hikayeler eğer varsa ise o zaman daha çok. Bblessing'de bunlardan biri. Erkek koleksiyonunu tanıtmak için Lower East Side'lı bu marka, kendi gündelik hayatlarının inişlerini çıkışlarını bu çalışmada iyi anlatmış. İsmi de Long Dirty Lazy Sunday... Kıyafetler de pek güzel, ışıklar, modlar...Tekrardan bir editorial çekesim geldi.
via refinery 29

9.04.2010

Punk Ölmedi Yüreğimizde Yaşıyor


RIP Malcolm McLaren
via bebelestrange

Erin Wasson Koleksiyonu VK2'de!Duyduk duymadık demeyin, sevgili model, tasarımcı, kaykaycı kızımız Erin Wasson'un kendisi gibi uçlarda olan takı kolekisyonu V2K Designers'a gelmiş!!Gidip hemen alınması gerek, not edin.

Günün Mottosu


via designworklife

8.04.2010

Gri Leopar


Mevsimi artık iyiden iyiye geçse de bu fitilli gri çorapların leoparın o çekici derisiyle bileşimi gibisi yok.
via Garance Dore

Karanlık T-Shirt


Karanlık günlere karanlık t-shirtler
via public domain

7.04.2010

Wishlist: Dallin ChaseDallin Chase'in yaz koleksiyonundan bu elbise gardrobumda olsa ne güzel olurdu.

6.04.2010

Gülpembe


Sezonun favorileri uçuşan renkler, pudra gibi tozumsu. Bunlardan en sevdiğimiz ise tabiki toz pembe ya da gülpembe. Bu güzel kutsal rengin güçlü seçenekleri için İpekyol'un facebook sayfasına bakabilirsiniz. Ayrıca bahar-yaz koleksiyonu da bu paletten daha nice uçuşan renklerle dolu. Pastoral giyime destek. Benim de üstteki trikoda gözüm kaldı, ne yalan söyliyim.

5.04.2010

Yeni Denim YollarıRefinery 29, modern zamanların yeni giyim kurallarını koymuş. Ve bizce de kesinlikle doğru tespitler. Denim tekrardan revaçta! İlk bakışta; tekrardan avant-garde bir biçimde dönen, 90'lar sonlarının en in moda aksesuarı kot gömleği görüyoruz ve katılıyoruz. Bunun üstüne daha fütüristik kesimlerde kot ceketler, hiç denenmemiş modellerde fitillerde kot pantalonlar ve fazlası...Bahar trendleri kapsamında işte size innovatif fikirler ve yeni kot trendleri!
via refinery 29

Moda Anı 080: Hipster


via inhabitat

4.04.2010

Yeni Bir Kavram


Boyfriend ceketi, yok boyfriend jean'i. Yeter! Artık tam tersi. Erkekler kız arkadaşlarının ceketlerini giymeye başlasınlar. Yukarıda sevgili Sid'in de üzerinde gördüğünüz gibi Punk döneminden gelen ama pek uygulanmamış bir moda hamlesi. Neden olmasın, gün gelir devran döner.Tüm gardroblar ortak olur.
via mileythefirst

Siyah Beyaz, Paris


via easy fashion

Moda Anı 079: Gökkuşağı AdımlarıTam bugüne uygun.
via rainbowzombiesatemyunicorn

Çiçek Manyaklığı


Kimileri rüküş sıfatını yakıştırmakta acele etse de bence gayet güzel. Hep siyah/gri giyinen modeller yerine biraz renk, biraz al gül görelim di mi?
via vogue.com

3.04.2010

Şapkasız ÇıkmamBöyle havalarda; güneşten korunmak ya da saçlarım berbat gözüküyor bahanesiyle de olsa, ne olursa olsun ben şapkasız çıkmam. Bu tip şapkaların bence modası asla ve asla geçmeyecek. Kenzo defilesi sonrası salınan modellerin üzerinde de gördüğünüz gibi. Taktığınız anda bir anda tüm kıyafet değişiyor sanki. Sonuç : Şapkasız çıkmam.
via jak & jil

Doc Martens Alsaydım


Eğer ya siyah alırdım ya da bu yukarıdaki çiçeklilerden. Ne kadar altnernatif genç gibi gözükecek olsam da bu çiçeklilerde beni çeken bir şey var. 50. yılı da kutlu olsun bu arada DocMartens'in. Siyah tayt ve çiçekli botlar(en sağdaki). Bu aralar herşeyim çiçekli zaten. Bahar sarhoşu şeklinde. Neyse siz Doc Martens dünyasında kısa bir keşfe çıkın bari.
via stylebubble

Sınırdaki Portreler: IdolsViceland'de gezeriken karşıma çıkan bu röportajda; 70'lerde özellikle porte fotoğrafçılığına soyunan herkesi derinden etkileyen ve bu işe başlamalarını sağlayan çalışmalardan biri olan İdols ile tekrardan karşılaştım ve sizlerle paylaşmadan edemedim. En favorito fotoğrafçılarımızdan ayrıca Vice yazarı Ryan McGinley, bu kitabın yaratıcısı/fotoğrafçısı Gilles Larrain ile Idols üzerine konuşmuş. Kitapta New York'un o ışıltılı ama aynı zamanda karanlık yüzleri yer alıyor; yani drag-queenler, gender-bender'lar vs. Muhteşem. Her yüz farklı bir hikaye, garip portreler ve garip hikayeler. Fotoğraflar baya etkileyici bakmadan geçmeyin.
via viceland

Trend Kokusu: Kamel


Zamansızca geç gelen bir trend: Camel montlar. Mevsimi artık yavaştan geçmeye başladıysa da, özellikle Prada usulü böyle bir ceket mutlaka gerekiyor bana sanki. Zaten palto gidiyor kışla beraber fakat, podyumlara baktıysanız renk kalmakta ısrarcı. E o zaman bunun farklı variasyonları denenebilir, daha hafif camel montlar, camel pantalonlar vs. Camel deri bir motorcu ceketi ya da süet neden olmasın. En olmadı sonbahara alırsınız.
via jak & jil