30.08.2008

Kate Moross Endüstriyi KurtarıyorDaha önce Topshop'a ve Klaxons'a yaptığı t-shirt tasarımlarıyla ismini duyduğumuz ingiliz sanatçı/aktivist Kate Moross, günden güne yok olan plak endüstrisini de kurtarmak için de kolları sıvadı.Animal Collective ve The Gossip gibi gruplar için yaptığı poster çalışmalarından sonra kendi plak şirketini de kurmaya karar vererek, Isomorphs Records' u kurdu. Isomporhs, sanatçıların çalışmalarını tamamen sıra dışı tasarımlara sahip plak kabları içinde piyasaya süren niş bir plak şirketi. Aralarında Midnight Juggernauts gibi nu-rave isimlerin bulunduğu plak şirketinden hem müzik hem tasarım bazında çok iyi işler çıkıyor.


Belki bu hareket son zamanlarda iyice sıkıcı olan plak endüstrisini ateşlemeyi başarır ve insanlar müzik ve tasarımı bir arada sunan yepyeni bir kavramı tüketmeye yönelir.

Tshirtler ve bol Topshop elbiseler dışında, artık plak kapaklarında da Kate Moross olacak. Kendisinin bu yapıcı girişimlerinin bambaşka sanat formlarında da devam etmesi dileğiyle! Amin.

Hiç yorum yok: