1.07.2008

Zooey Harikalar DiyarındaErin fetherston 'u bilirsiniz, Kaliforniyalı modacı özellikle son bir kaç senedir romantik ve "girly" koleksiyonları ve değişik projeleriyle öne çıkıyor.

Çevresinde dönen it girl bolluğundan ve New York moda haftalarında sergilediği başarılı şovları arkasasına alarak ilerleyen Fetherston, Kirsten Dunst olsun, Zooey Deschanel olsun bir çok moda ikonunu yörüngesine almış durumda. Tasarımcı, defilelerini tamamen konseptler çerçevesinde oluşturuyor ki bu konseptler genel anlamda çok pastoral ve romantik ve biraz da kendini tekrarlayan bir yolda.(Çok kötüyüm.) Fetherston, müzik ve modellerin seçiminde mütevazi ama titiz davranıyor ve en güzel kısmı ise dostlarının desteğini sonuna kadar almayı başarıyor. Yakın dostu, ünlü fotoğrafçı Ellen Von Unwerth ile beraber çektiği yukarda screencaplerini gördüğünüz son video son çalışması "Dreamy Wander" da yine tasarımcının hayal dünyasının derinliklerine dalıyoruz. Kısa filmin başkarakteri ve tasarımcının son ilham perisi aktris/şarkıcı Zoeey Deschanel, dreamy wander'da modern bir alis portresi çiziyor.Müziklerin seçimi sizi mogollon podcastlerine götürürken, 8 mm kamera büyüsü ve nemfvari peri kızı elbiselerinin birleşimi ortaya izlemeye değer bir şeyler çıkarıyor.

Bu kısa filmin ellen/erin ikilisinin ilk denemesi olmadığının da altını çizmek isterim, 2006'da Kirsten Dunst'ın başrolde olduğu "Wendybird" de izlenmeli.

Moda ve saykadelianın iyice iç içe geçtiği bu zamanlarda bu görüntüler ilham verici tabi.

Kollektif altbilincin tıkır tıkır işlediğini görmek te huzur verici...


***youtube linkleri için http://www.ninjacloak.com/ u ziyaret ediniz ve videoları seyrediniz***

Hiç yorum yok: