28.06.2010

Festivalde Giyilir
Efes Pilsen One Love'daki Groove Armada'nın muhteşem performansı ve Wild Beasts konserinin yanı sıra renkli festival alanını da es geçmemek gerekiyor. Festivalin artık kendine ait bir modası var. Resmen son sokak stili nedir buradan iyi kötü bir şeyler anlayabiliyorsunuz. İşte benim en çok beğendiklerim. Hazal Yılmaz'ın festival blogu için çektiklerinden.

25.06.2010

24.06.2010

Minimalizm Bayrakları, Rick Owens: Paris SS 11 Menswear

Rick Owens diyorum. Sadece siyah ve beyaz. Ve o kalıplar. O kalıplar yok mu. Gerçekten erkek olasım ve bunları giyesim geliyor. Evet çok seviyorum. Daha ötesini de tanımıyorum. 2011 yaz koleksiyonunu bugün Paris'te tanıtan tasarımcı her seferinde o karmaşık çapraşık tasarımlar ve tasarımcılar arasından sıyrılıyor. Yaşasın minimalizm. Baya holigan olmuşum bu konuda. Neyse koleksiyonun tamamı burda.
via style.com

Pançolar


Panço: Çoğu zaman oduncu gömlek gibi ilkokul yıllarından kalma bir havası olsa da. Son 3 senedir iyice gelişen tribal akımın mihenk taşlarından biri. Özellikle böyle meksika ve güney amerikalı printleriyle gözümü alıyor. Kadın ve erkek farketmez, giyilir her türlü.
via style bubble

23.06.2010

Böylesi Şort


Görmüş müydünüz? Çok kullanışlı, seksi, sıcak tutan ve de rahat gözüküyor. Komfi dediklerinden. Stolen Girlfriends Club'tan.

Milano'da Mavi Siluet


via all the pretty birds

Moda Anı 083: Balo


Isaac Mizrahi buradan ilham almış olsa gerek. Yaşasın 90'lar.

22.06.2010

Romantik TribalOluyormuş hem de çok güzel oluyormuş.
via style bubble

Liverpool'un Pantalonları
via: Hoy Fashion

Wishlist: FENTON-FALLON


Kolye mi dediniz? Ne kadar cins ise kolye, o kadar makbüldür benim için. Fenton-Fallon da bunlardan bolca yapıyor zaten.
via fashionista

Milano'da Bisikletli


via facehunter

21.06.2010

Banyo Manzaraları


Sevdiğimiz grup Mystery Jets yeni albümü için bir viktoryen malikaneye kapanmış. Kayıtları yapmış, basın için fotoları ve videoları çekmiş. Albümün ismi de Serotonin. Bana gelen emaildeki resim ile heyecanlanarak daha fazlasını istemeye başladım. Böyle bir banyoda tüm bu akvititeleri ben de yapmak istiyorum.

Wishlist: Gri Topuklu


Sandalet dedin mi bizde Urban Outfitters, mesela hem bahara hem yaz mevsiminde üniforma yapacağım böyle bir çifte sahip olsam ne güzel olurdu, pek güzel olurdu.
via urbanoutfitters.com

Festivaldeyiz


Vogue Efes One Love festivali modasını sitesine hemen koymuş bile, bakalım resimlerde beni bulabilecek misiniz?

13.06.2010

Panter Avı, New York


via stylesightings

Erin Fetherston Resort 2011, New York: SigarettoSevgili hanımkızımız Erin Fetherston'ın resort koleksiyonunu yine çok beğendik. Özellikle bu sene çıkan bu modern leydimsi konsepti kesinlikle tuttuk. Simsiyah sigaretto diye uydurduğum hatta djarum diye kötü bir espri de arada patlatıvereyim, bu dar pantalonlar ve üzerine satenli cicili bicili bluzlar ve geniş gölgelikli şapkalarıyla, beni hiç denemediğim yollara sokacak gibi duruyor. Olmuş bu.
via refinery29

Moda Anı 086: Climax


via dethjunkie

11.06.2010

Matchbox!


Sevgili vintageseverler size sesleniyorum. Cihangir'deki Matchbox butiğe gitmediniz mi? Hadi hemen gidin. E tabi güzel bloglarını da takip etmeyi ihmal etmeyin.

Sahici Sokak Stili


Çok kentsel ama ciddi anlamda ilham verici, o içerideki korseye bayıldım. Ne yazık ki Ginger ahaha çok fazla south park seyrediyor ya da MIA dinliyorum galiba. Neyse neyse:)
via all the pretty birds

Wishlist: Anita Quanash


Evet kolyenin büyük olanını hatta mümkünse kocaman olanını severim. Bu 325 dolarlık neckpiece fazlasıyla ağır, fazlasıyla şaşalı. Kolye diyince bizde böyle. Hemen atalım wishlistlere.


via shrimpton couture & kingdom of style

Orman FetişiKingdom of Style'da bana rast gelen bu Flickr hesabı belli ki benim gibi kafayı ormanla bozmuş bir şahısa ait: Lissy Elle. Full ormanda geçen masalsı kareleri flickr'da bir hikaye gibi anlatmış bu kız, hem renkli hem korkutucu. Ama kesinlikle büyük bir aidiyet duygusuyla beraber geliyor.


via kingdom of style

Tepeden Bakma


fotoğraf Cecil Beaton, model Twiggy ve sarı kadifeden Jean Varon elbise.
Çok mod.

4.06.2010

YSL Resort 2011, New York: Retro Pembe


Resort koleksiyonların tadı hep ayrıdır. Bazen fazlasıyla sade bazen de sadece yacht klüplerinde giyilesidir. YSL ise uzun zamandır onda görmediğim mükemellikte ve renk paletinde bir koleksiyon çıkarmış ortaya. Görür görmez heyecanlandım. Stefano Pilati adamımsın. Renklerin uyumsuzluğunun güzelliğiyle ve straplezin bu yeni türüne oldukça bayıldım. Hepsi burada.


via fashionista

Brezilya'da Kış


via facehunter