30.01.2010

Düalite, Alexis Mabille Haute Couture Paris

Genç tasarımcı Alexis Mabille, alışılmışın dışına çıkarak Paris Haute Couture haftasında en dikkat çekici şovlardan birini sundu. Mabille, bize ikili renk blokları nasıl yapılırı anlatırken bir yandan da simetri ve geometri dersi veriyor. Keskin hatlar, parlak ve uyumsuz renkler, on numara kübist etkisinde akan bir koleksiyon. Oldukça renkli. Buyrun siz de inceleyin.
via style.com

Seine Kıyısından Fotoğraflar, ParisHaute Couture showlarıyla iyice hareketlenen ve tekrardan podyumlara dönen Paris sokaklarına bir bakış.Tommy Ton objektifinden daha fazlası için
via style.com

Kötü Alışkanlıklar


Vazgeçemediğimiz
via urban outfitters

Tavi Paris Vogue'da


Tavi çılgınlığı bu blogda başladı ve de bitmiyor. Şimdi de Jak & Jil'in keskin yazar ve fotoğrafçısı Tommy Ton bu küçük kızı Paris Vogue için fotoğraflamış. Şaşırtıcı bir şekilde üstteki preview hoşuma gitti diyebilirim.
via jak & jil

27.01.2010

Wishlist: Dantel


Kimchi tasarımı bu Urban Outfitters elbisede uzun süredir gözüm var.

Chelsea Girlvia refinery 29

25.01.2010

Moda Anı 072: Ayçiçekleri


Ayçiçekleri, hasır şapka ve sadelik.
Fransız usulünden
via viktor vautier

Zümrüdü Anka


Mistik hayvan Zümrüd-ü Anka, yükselen burcumun sembolü, bir çok mite hayat vermiş, küllerinden yeniden doğan, ilham verici yaratık. Bir tayt olsaydı da üstünde sen olsaydın ve ben de yukarıdaki gibi giyseydim, tek farkı simsiyah bir elbise olurdu benimki. İşte bu ve buna benzer fantastik taytlarınız için adresiniz: Black Milk


via kingdom of style

70'lerin Kızı, Pitti Milano


İçim ısındı bu kazakla, favori renklerimden.
via garance dore

Tavi Çıldırmaları


Ergen moda bloggerı Tavi, saçlarını fena bir maviye boyattıktan sonra Anna Piaggi vari giydiği ridikül kurdelayla Christian Dior Haute Couture en ön sıralarda sekiyordu. Benim yorumum bu kadar gerisi sizin hayalgücünüze kalmış.
via grazia

22.01.2010

Julius'un Savaşçıları, Mens FW10-11

Evet Rick Owens'ın tasarımları dışında kendi görünüşünden de oldukça ilham almış gözüken Japone marka Julius 2010-11 erkek kış koleksiyonunda biz kadınların da rahatça giyebileceği fantastik parçalar da bolca var. Simsiyah deri, uçlarda aksesuarlar, tunikler, boldan öte etekçil pantalonlar. Bondaj olmazsa olmaz. Baya etkileyici. Buyrun buradan bakın.
via dazed digital

Pudra

Pudra renginin, bu bahar-yaz döneminde her tarafı süsleyeceğini söyleyen kahinler doğru çıktı. Gerçekten de kafamı ne tarafa çevirsem görüyorum ve de hoşuma gidiyor açıkçası. Macar tasarımcı Dora Abodi de 2010 yaz koleksiyonu için bu eğilimden nasibini almış, pudrayı güçlü omuzlar, fırfır ve drape ile süslemiş. Daha iyisi de olamazdı.
via style bubble

Gelecekten Ceketler, Balenciaga Mens FW11Erkek modası için önemli bir haftadayız. Tüm modaevleri 2010-2011 kış koleksiyonlarını sergilemeye başladı. Bunlardan en göze çarpanı dahiyane Balenciaga'nın erkek koleksiyonu ... Balenciaga özellikle ceket kavramını tekrardan çizmiş gözüküyor. (Erkek merkek dinlemem ben de alırım walla hem de androjen olurum:P ) Botlar ise ayrı bir rahatlıkta ve güzellikte. Yakın geleceğe yönelik tasarımlarıyla Balenciaga, erkek egemenliğine de yavaştan girmeye başladı bence. ( kadın koleksiyonu kadar olmasa da:))
via wwd

Hayır Tavi Hayır


Tavicim sözüm sana. Hemencicik daha 13 yaşında ikene saçlarını kimyasal saç boyalarıyla tanıştırmasaydın keşke.Yaşlı kadınlara benzemişsin:)
via style rookie

Moda Anı 070: Sk8er


via deathjunkie.tumblr

21.01.2010

Vahşi ŞeylerEvet ne düşünüyorsunuz biliyorum. Her zaman daha güvenli seçimler yapan klasikten istemdışı olsa da kopamayan ben, Hanna Bernhard'ın bu son takı koleksiyonunu görünce garip bir hezeyan içine girdim. Büyük örümcekler, antiloplar, mızraklar, vahşetin çağrısı biraz da... Hem de sadece minik ve şirin bir broş değil de baya yani bayaaaa büyük mücevherlerden bahsediyoruz. Olabildiği kadar ve hatta daha fazla derecede iddialı. Obsesyon derecesinde absürd ve güzeller.
via atlantishome


Pitti Style, Milano


via refinery29

Dönemsel Hareket60'ların ünlü fotoğrafçısı ve aktivisti Nat Finkelstein'ın retrospektif sergisi doğumgünüsü şerefine Shoreditch'de açılmışken, bu güzelim fotoğrafları şöyle bir tekrardan anmamak olmaz. Tamamen büyük bir değişim içindeki dönemlerin izlerini çekiyor bence Finkelstein. Toplumun her kesiminin transformasyona olan katkısını ve karşı kültürün gücünü somutlaştırıyor adeta. Benim favorim en üstteki Khmer Rouge fotoğrafı. Gene güçlü kaoslu bir geçiş dönemi başlasın artık:)“I watched pop die and punk being born.” Nat Finkelstein:)
via dazed digital

17.01.2010

Paris Aşıklar Şehri


via elle japon

Tilda Swinton Yüzeye Dokununca


Sevdiğimiz fotoğrafçı ve yönetmen Ryan McGinley ilham verici işlerine devam ediyor. Hatta moda gibi daha ticari bir sektörde bile çizgisini fazla oynatmamaya kararlı. Bu sefer İskoçya'nın gururu Pringle(of Scotland) markası için, yeryüzündeki en garip kadınlardan ve aynı zamanda markanın yeni yüzü olan sevgili Tilda Swinton ile kısa bir film çeken McGinley, son zamanlarda iyice bir endüstri haline gelen moda-filmleri hezeyanına kapılmış anlaşılan. Bkz.Chanel. Tilda Swinton filmde İskoçya'nın yüksek topraklarındada dolaşıyor,ağaçların arasında siyah elbisesiyle koşuyor ve tepedeki kalıntılara gizemli bir keşif yapıyor. Doğanın tüm yüzeylerini sırayla elden geçiriyor. McGinley'nin doğanın güçlerine olan bu tutkusu gerçekten de heyecan verici, landscape oldu mu zaten akan sular durur her türlü bizde.

Happy Mondays


via daydreamlily

16.01.2010

Barbie Sevgisi

Kullanılmayan eski Barbie'lerimizi de çevreyi korumak adına mutlaka recycle etmemiz gerekir değil mi? Bu dahiyane fikir tasarımcı Margaux Lange tarafından hayata geçirilmiş. Barbie ve tayfasının vücut parçaları tüyler ürpertici bir takı koleksiyonuna dönüşmüş. Sembolize ettiği şeyler yüzünden bile takılabilir estetik bir yana dursun, ben en yukardaki kolye ucunu beğendim, elli bilezik de baya sayko.
via refinery 29

15.01.2010

Parçalara Ayır, Suzuki Takayuki

Stokholm'de bir nevi modada kimono ve açılımı konseptinde düzenlenen "Kimono Fusion" sergisinde benim en ilgimi çeken parçalar Suzuki Takayuki'nin "Tangled" koleksiyonu oldu. Yukarıda göreceksiniz. Bu koleksiyona ait yırtılmış, deşilmiş, sökülmüş günlük parçalar üzerimde üzüntüyle karışık bir etki yarattı. Gerçekten de etkileyici görüntüler, bir elbisenin iplerine ayrılmış haldeki estetiği ve kırılganlığı. Ama aynı zamanda bir o kadar da güçlü bir duruşu olan bir form bu.
via dazeddigital

A La Warholvia viktor vautier

Kraliyet Ailesi


Model İrina Lazarneau, Sean Lennon, kimliği belirlenemeyen fakat enfes bir elbise giymiş bir dişi ve arkadan takip eden siyah Chanel şemsiye. Garip bir dörtlü Yağmurlu havada alelacele. Lennon'un ceketi kadar olmasa da çok rock'n'roll.
via fotovaliseblogspot