31.12.2008

Herkese İyi YıllarSöz veriyorum 2009'da daha fazla yazacağım

21.12.2008

Flamingo, Kanguru ve Vitrin Tasarımı
Bu senenin görülebilecek en farklı kış vitrin tasarımlarından biri Paris'teki Lanvin mağazasına ait... Peki neden Akaretler'deki dükkanların hepsi bir?:/Resimler: Style Bubble

11.12.2008

Siyah Deri ve Natalia Brilli

Fransız aksesuar tasarımcısı Natalia Brilli, deri üzerine 3D yaptığı tasarımlarla harikalar yaratmayı başarıyor.
Biraz farklı birşeyler taşımaktan hoşlanıyorsanız kesinlikle size göre.
En son Miam Art Basel'e de uğrayan tamemen deriden yaptığı iskelet rock band entallasyonu ile de farklılaşan Brilli'nin websitesi ise burada.

Hedi Slimane'dan Güncel Jenerasyon Profili
Eski Dior Homme tasarımcısı, bugünün başarılı fotoğrafçısı Hedi Slimane, Larry Clark ve Gus Van Sant gibi gençlik yıllarının o büyüleyici cazibesine kapılmış ruhlardan biri.
Bu özlemi tasarladığı kıyafetlerde olduğu kadar çektiği fotoğraflarda da işleyen Slimane, son projesinde ise Londra Gençliği'ne oynamış.
4 gün boyunca Londra sokaklarında dur durak bilmeyen model arayışları meyvesini vermiş ve bu kavramı Slimane'a göre en iyi temsil eden kişilikler bulunarak ortaya bu profil çıkmış.Calvin Klein reklamları görmüş gibi olduk ta diyebiliriz aslında ama hala bu görsel klişeler insanı etkilemeyi başarıyor.

7.12.2008

Steven Meisel Sonunda!


Berlin'de faaliyetlerini sürdüren ve senede 2 kez yayınlanan 032C dergisi, basından sürekli kaçan ve ser verip sır vermeyen gizemli fotoğrafçı Steven Meisel ile sonunda bir röportaj yapmayı başardı.
Bir şekilde 032c'yi edinmek, Berlin'e yolu düşenlere haber salmak ve daha sonra onunla bir 2-3 saat geçirmek gerekiyor.

Hello China

5.12.2008

American Apparel Yılın Markası Seçildi
Hipster gençliğin üniforma markası ilan edilen American Apparel, aynı zamanda Observer ve Grazia dergileri tarafından da yılın markası seçildi.

Düz bol tshirtler, spandex taytlar ve mini elbiseler dediğimiz de aklımıza gelen penye kategorisinin aykırı markası, aynı zamanda 2008 yılında cirosunu tam 2'ye katlamış bulunuyor.

Eller Kollar
Gloved Up 'tan bir çok alternatif, ebay dükkanı ise burada

3.12.2008

Gareth Pugh'dan Herkes İçin Sanat


Moda dünyasının "enfant terrible" i Gareth Pugh, fotoğrafçı Nick Knight ve SHOWstudio ile beraber websitesinden download edilebilecek bir formatta bir duvar posteri tasarlamışlar.
Bu seriden başka bir çalışma aynı zamanda Dazed & Confused'a da kapak olmuştu.
Her download kendi seri numarası ile kaydediliyor ve siz de bu gotik poster art çalışmasına kartuşu dolu bir printerınız varsa hemen sahip olabiliyor, duvarınıza hemen de asabiliyorsunuz. Ama hemen değil, bunun için ise 7 Aralık Pazar gününü beklemeniz gerekecek!
Bu çalışmaya konu alan video art çalışması "Insensate" için tıklayınız.
Moda, internet, ulaşılabilir sanat, sevdiğimiz kavramlar. Devam.

1.12.2008

21. YY Stereotiplerine Göre Hediye SeçenekleriYılbaşı yaklaşıyor ve siz sevgili arkadaşlarınıza ne alacağınızı bilemiyorsanız, buyrun buradan yakın.

Keşke Türkiye'de de bir eşi benzeri olsa dedirten Urban Outfitters, bu sefer de çevremizdeki insan tiplerine göre hediye önerileri getirmiş, gerçekten de insanların işini kolaylaştıran bir hizmet.

Günümüz gençliği stereotiplerine de ayrı bir dikkat çekilmiş. Şimdi kendinizi kategorize edin ve bu kötü davranış sonrası kendinizi affettirmek için kendinize bir hediye alın. Tamam mı?